Shofer profesionist Poezi nga Almir Becolli

16 Likes Comment

Shofer profesionist

Jam shoferi me patentë
kaloj rrugës i shtyp qentë
për shpejtësi edhe për gara
nuk më del njeri përpara

Me kujdes!!.. kur i jap gas
hape rrugën se të vras
se jam çun profesionist
çdo dit shtyp 1 pensionist

Në timon jam vetë bisha
s’pyes për shtylla edhe pisha
kam shikim me stil mafiozi
me syze si byth kavanozi

Jam shofer me shume emra
me makine dal për femra
herë ngacmoj,herë ia lyp
ndonjërën pa dashje e shtyp

Nga natyra jam pak i fryrë
e ndez makinën me të shtyrë
por ka ca kohe:”pika me raftë”
nuk kam lek që ti hedh naftë

Kohë e ligë fare ”beter”
unë vazhdoj te jem shofer
por jam pjekur pak si djalë
tani bëj xhiro me kalë

Kur s’ecën kali dhe bën huqe
nxjer nga garazhi mushkën e kuqe
makinë klasi,dinamike
është me kambio automatike

S’do as naftë,as të shtyrë
veshët i ka si pasqyrë
si shofer me lumtë pushka
kam marrë patentë për mushka

Almir Becolli

Ju mund të dëshironi

Rreth Autorit: Devolli Net

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *