DEVOLL/ Kapshticë, arrestohen 3 doganierë dhe 1 punonjës policie

Policia e Korçës ka vënë në pranga 7 persona, tre prej tyre doganierë si dhe 1 punonjës policie, ndërsa u shpallën në kërkim dy persona të tjerë. Konkretisht të arrestuarit janë: Florenc Gaxho, përgjegjës turni…

16 Likes Comment

Muhabete Poezi nga Almir Becolli

Muhabete Enveri: Bij të dashur,si ju kam? morra vesh jeni me nam se kur isha vetë gjallë rrinit me bisht ndër shalë Saliu: Jemi mirë shoku Enver populli jep,neve merr mbusha xhepat sa u lodha…

20 Likes 1 Comment

FOTO: Bunkeri i Bilishtit në National Geographic

Bunkerët e Shqipërisë kanë qenë në fokus të National Geographic në seksionin “Travel” të tij një ndër ta dhe Buknkeri i Bilishtit që tashmë eshtë dhe lokal. Dikur, thotë shkrimi këto objekte prej hekuri e…

20 Likes Comment

DOGANA Kapshticë Greqia bllokon tërësisht kalimin nga dogana e Kapshticës

Dogana e Kapshticës do të pezullojë tërësisht punën dhe nuk do të lejohet kalimi drejt Greqisë. Kjo për shkak se pala greke ka njoftuar se më datë 29 Tetor, nga ora 02:00 e mëngjesit deri…

19 Likes Comment

Historia e fotografisë që vrau katër burra në Arrzë të Devollit

Historia e fotografisë që vrau katër burra në Arrzë të Devollit Fotografia që vrau katër burra ishte shkrepur nga një spiun i grekut. Ai bridhte zonës së Devollit me aparat fotografik në krah që nxirrte…

23 Likes 1 Comment

Devollinjtë mbrojtën me gjak kufirin nga grekrit

Devollinjte mbrojten me gjak kufirin nga grekrit Jemi në vitin 1914. Shovinistët grekë, duke përfituar nga zallamahia që kishte përfshirë botën (kujtojmë se sapo kishte filluar Lufta e Parë Botërore), tentuan disa herë të ndryshonin…

25 Likes Comment

Foto nga Fshati Arrze 2017

Foto nga Fshati Arrze 2017

20 Likes Comment

Foto nga Fshati Gjyres 2017

Foto nga Fshati Gjyres 2017

25 Likes Comment

Foto nga Fshati Ziçisht 2017

Fotografi nga fshati Ziçisht 2017

29 Likes 1 Comment

Foto nga Fshati Poloskë 2017

Fotografi nga fshati Poloskë 2017  

26 Likes Comment