Burrë me taban Poezi nga Almir Becolli

17 Likes Comment

Burrë me taban

Jam i fortë,goxha burrë
bëj lakror,e pjek në furrë
kam mësuar,e bëj vetë
dhe byrekun me 2 petë

Kur mërzitem,vetëm los
e marr hekurin, hekuros
quhet lojë nga belaja
që të mos më shajë gruaja

Mua s’më pelqejnë sherret
laj corapet,kanatjeret
rrallë ndonjeherë në drekë
laj edhe ndonjë palë brekë

Unë jam trim me yll në ballë
tund dybekun dhe nxjer dhallë
ha dru,por jam i duruar
saherë del dhalli i thartuar

Asnjëhere s’prish muhabetin
çdo mëngjes e shkund tapetin
i ndej rrobat,varur në tel
jam puntor,nuk jam dembel

Për çdo punë,s’ka si unë
por gruaja lodhet më shumë
sepse është vajzë tamam
shumë aktive në instragram

Fotot e saj, janë shum ”hot”
xhepat sec i mbushëm plot
ka harxhuar 5 milion
për të pasmet silikon

Kjo është jeta,kjo është moda
fotot duhen bërë pa rroba
rrobat hidhini në tavan
se keni burra me taban

Almir Becolli

Ju mund të dëshironi

Rreth Autorit: Devolli Net

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *