BASHKOHET PS-LSI, LUAN RAMA MBËSHTET TAHIRIN: MË KE NË KRAH

21 Likes Comment

BASHKOHET PS-LSI, LUAN RAMA MBËSHTET TAHIRIN: MË KE NË KRAH

Pasi ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka reaguar në rrjetet sociale për një video me përmbajtje tepër të rëndë, ku një djalë nga Kuçova masakron me sopatë një qen, në postimin e tij ka komentuar nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama.

Tahiri, me anë të këtij postimi solli dhe njëherë në vëmendje rëndësinë e miratimit të projektligjit që propozoi në kohën kur ishte ministër, për mbrojtjen e kafshëve nga dhuna. Ndërsa Tahiri shkruan se shpreson që këtë herë parlamenti të marrë në shqyrtim projektligjin, një gjë e tillë është mbështetur dhe nga Luan Rama, i cili i komenton se për këtë do ta ketë në krah.

“Duke u solidarizuar për shqetësimin tënd qytetar, më ke në krah për projektligjin për mbrojtjen e kafshëve”, shkruan ndër të tjera në koment Luan Rama. Një koment i tillë nuk është pritur nga Rama, por në këtë rast vlen të themi se 2 deputetë të PS dhe LSI janë bashkuar në këtë kauzë të rëndësishme, mbrojtjen e kafshëve.

Postimi i Tahirit:

“Një rracë e re dhunuesish po rritet. Sot me një qen, nesër me një shok a familjar, e kështu pa mbarim. Thuajse 1 vit më parë propozova një p/ligj për mbrojtjen e kafsheve nga dhuna, por PARLAMENTI NUK DËGJON.

Më mbetet ta risjell përsëri në vëmendje, me shpresën se të gjithë ata që nga kjo e sotmja janë neveritur e frikësohen nga e ardhmja, të gjejnë kohë të bëhen bashkë e të detyrojnë parlamentin të marrë në shqyrtim e të miratojë një ligj për të ndalur përfundimisht masakrën ndaj kafshëve”, shkruan Tahiri duke risjellë edhe një herë në vëmendje projektligjin e propozuar prej tij.

Ju mund të dëshironi

Rreth Autorit: Devolli Net

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *