Home / BOTIME / SEKRETET E NENES “Sytë e somnambulës”Aksident fatal-episodi 3
loading...

SEKRETET E NENES “Sytë e somnambulës”Aksident fatal-episodi 3

3-Sekretet e Nenes -syte sonabule

-Aksident fatal-(episodi 3)

Me zemer te ngrire,Nëna sa me shume i afrohej turmes te aksidetit,aq me shume llahtarosej,mendja i shkonte vetem per keq.
Ne momnetin qe u afrua ,me shume me vrapa se ecje,ambulancat dhe helikopteri iken ,fluturuan.Disa makina kishin mbetur nga ato qe ishin bllokuar trafikun.
-Cfare kish ndodhur?! -pyeti e frikesuar,nje shofer ,qe ishte brenda ne veturre.Ai tha se ishte aksident fatal,kish te vrare.Nje femer e mori helikopteri,kaq munda teshoh e tedegjoj.
Ju lut qytetarit ,pa i thane asgje ,se a mund ta çonte ne spital,duke ndjekur ambulancat.
Hyri ne spital e alarmuar dhe nuk dinte kë te kapte ke te pyeste…Po kur i thane se nje vajze e re,kish mbetur ne vend ..dhe e çuan ne morg
..I ra te fiket.Nejse ,situate tronditese dhe shokuese.Me ne fund pas gjithe atyre peripecive,neper spital,u sigurua,se femra e vrare nuk ishte vajze e saj.
bumerang apo labirinth… ndjenjash shpirtrore qe as nuk mu te pershkruhen.Ankth, tmerr, frike .. dhe një shpresë.
Se fundi u kthye ne shtepi disi me qete me shpresë..
Syte i ndriten nga gezimi ,kur pa ne parking ,veturen e vajzes.Vrapoi me nxitim neper shkallet e apartmentit,hyri ne dhomat e alarmuar dhe gezuar,duke thirur :
-Zemer,bijë ku je ?!
Kontrolloi gjithe dhomat me shpejetsi,si ndonje dedektiv profesinist ,por asnje gjurme.Vajza nuk ishte ne shtepi ..

( Vijon -ne pepidodin tjeter )
Luan Kalana

loading...

Komento!

loading...