Home / BOTIME / Secretet e nenes Aventura ” e paimagjinueshme-(episodi 2)
loading...

Secretet e nenes Aventura ” e paimagjinueshme-(episodi 2)

2-Secretet e nenes-syte somnabule-vijon nga episodi i pare

“Aventura ” e paimagjinueshme-(episodi 2)

Nëna,pasi mblodhi veten ashtu shtrire pa ndjenja ne asfalt,u ngrit e shokuar dhe e tronditur.”Si mund te ngase makinen nje somnabule,ne gjume, e paimagjinueshme dhe e pabesuaeshme ,por me shume e mundonte “e keqja”qe mund t’i ndodhte.Hyri ne shtepi me synim te merrte telefon emergjensine 911.I foli operatorit ne telefon per ta kerkuar duke ia dhene nr e targes, duke ju lutur,t’ia mbaje sekret mos e propogandoje dhe mekujdes mos s trembnin se eshte sonmnabule.
Nuk shkoi shume dhe u hap “drita jeshile”,ata u pergigjen,:-Egjetem,dhe poe sjellim ! merrni me mend sa u gezua nena ,fluturonte.
Pas disa çsate hapet dera,dhe ne erresirene e nates ,bashke me policet ,nje femer e alarmuar u shfaq ne dera..Nena u turbullua dhe leshoi nje klithme te gjate :
-Joooooo….Nuk eshte vajza ime…
E tmerrshme ,policet iken me bisht ne shalë…
Pa u larguar mire policet ,bie nje zile telefoni..Nëna me shpejtesi ngre receptorin..
-Jam Mamaja e shoqes te ngushte te vajzes tuaj.Ajo erdhi ketu e deshte te takonte vajzen time,por ajo nuk eshte, eshte tek nje shoqja e saj.
Dhe u kthye per ne shtepi….
Shprese dhe ankth.Nena dridhej e tere nga frika e gezimi.Nje ndjenje e detyroi te merte telefonin  polocine :
-Zoterinj ,flmnd vajza u kthye ne shtepi ,i tha resptoristes te emergjensise,ju letm mos e zgjatni ,vajza u gjend .-Kaq tha dhe sikur u çlirua , sepse kishte frike mos perhapej nami per vajzen somnabule dhe per mos e shqeteuar,mos e merrte vesh vajza qe ishte somnabule, se keshtu e kish keshilluar mjeku psikollog,ky ishte sekreti me i madh.
Priste nga minuta ne minute te kthehej e bija…Shikone dritare me dritare nga jashte.
Por ca zera alarmi te ambulancave qe degjoheshin afer e çorientuan fare..Nuk duroi e shkoi me vrap me zmer ne dore andej nga vinin zhurmat , ne rrugen kryesore qe kalonte anes komonitetit te tyre.Drita e makina te shumta ambulanca e zjarrfikese,llamburisje e zhurma alarmi.

Akisident e madh….

( Vijon ne episodin tjeter)

Luan Kalana

loading...

Komento!

loading...