Home / INTERVISTA / Perfaqesuesja e Shqiperise do te merr pjese ne garen e bukurise MISS LIBERTY 2014 ne Turqi
loading...

Perfaqesuesja e Shqiperise do te merr pjese ne garen e bukurise MISS LIBERTY 2014 ne Turqi

Perfaqesuesja e Shqiperise do te merr pjese ne garen e bukurise MISS LIBERTY 2014 ne Turqi

Hygerta KARAJ eshte 17 vjecare nga qyteti i bukur i Durresit.
Bukuroshja Shqiptare Hygerta KARAJ eshte perzgjedhur nga Drejtori Nacional Shpejtim ZEJNELI .

Gara e bukurise MISS LIBERTY INTERNATIONAL do te fillon prej dates 22 prill 2014 deri me 04 Maj 2014 ne qytetin e bukur te Antalise ne Turqi. Ne kete gare bukurie marrin pjese 30-40 shtete te botes.

Ne cfare shkolle shkoni dhe cka mendoni te vazhdoni te studioni?

Une jam nxenese ne Shkollen Jo Publike PAVARSIA ne Durres.Deshira ime eshte te studioj DREJTESINE dhe Farmacine.

Kush ju ka perzgjedhur per te perfaqesuar SHQIPERINE ne garen e bukurise MISS LIBERTY INTERNATIONAL 2014?

Eshte organizauar nje audicion per te marre pjese ne garen e bukurise ne Turqi ku une ham perzgjedhur nga Shpejtim ZEJNELI i cili eshte Drejtor Nacional per Shqiperi dhe Kosove.

A keni mare pjese ne gara bukurie dhe cfare suksese keni arritur.

Ne MISS DURRESI je perzgjedhur MISS ELEGANCA dhe je perzgjedh ne 7 gocat me te bukura te Durresit

Ne eventin e bukurise MISS TURIZMI i mbajtur ne Durres jam perzgjedhur MISS MIQESIA.

Ne evntin e bukurise MISS PAVARESIA 2014 e mabjtur ne Prizren te Kosoves jam perzgjedhur Shoqeruesja e Dyte e Miss Pavaresise 2014.

Cka pelqen me se shumti ne Fushen e Modes?

Mua me pelqen ne fushen e modes: Pasarealat e Modes,Prezentimi i Kolekcioneve te Modes te Agjencive te medha te Modes, Dolca Gabana,Versace etj.

Sa i kushtoni redesi Lookut tuaj?

Gjate kohes qe jam ne shkolle i ambientizohem rregullave te shkolles, ndersa pasi te jam ne Kohen e lire i kushtoj rendesi te madhe dukjes,veshjeve dhe trendit te kohes qe eshte ne fushen e modes ne bote.

Cfare plane keni ne fushen e bukurise?

Planet e mia jane te mare pjese ne gara bukurie ne bote dhe punoj me agjenci te ndryshme te modes.

Cfare emocione keni para se te shkoni ne Turqi

Une jam krenare qe Perfaqesoj shtetin Shqiptare ne garat e bukurise ne bote dhe ndihem e privelegjuar.

Kam shume emocione sepse eshte udhetimi im i pare si Perfaqesuese e Shqiperise.

A jeni pergaditur per te shkuar ne Turqi?

Po jam e pergaditur duke filluar nga veshjet,kepucat,looku,fusha e publicitetit etj.

Kush ju ka siguruar veshjen?

Per veshjet e mia jane kujdesur Shtepia e Modes QENDRESA nga Gjilani dhe Shtepia e Modes Er -ROSI nga Dardana dhe per veshjen kombetare Souvenir Shop ARTA nga Prizreni.

A keni mare oferta pune ?

Po kam mare shume oferta pune te punoj si MODELE, ne Itali,Turqi,Dubai,Kine,Indi etj

Pastaj kam disa plane per te punuar ne Kalendar,Kataloge etj.

Cfare mesazh keni per fund?

I uroj suksese Gocave Shqiptare kudo qe ndodhen ne fushen e bukruise.

Shpejtim Zejneli

FOTO GALERI

loading...

Komento!

loading...