Home / LIFESTYLE / MISS & MISTER PAVARSIA 2014
loading...

MISS & MISTER PAVARSIA 2014

MISS & MISTER PAVARSIA 2014

Per nder te 6 vjetorit te Pavarsise se Kosoves
MISS & MISTER PAVARSIA 2014 u zgjodhe ne Prizren

Sindi ALLA nga Tirana zgjedhet MISS PAVARSIA 2014 & Arber MORINA nga Prizreni zgjedhet MISTER PAVARSIA 2014

Me rastin e festes se 6 vjetorit te Pavarsise se Kosoves ne Shtepine e Kultures ” Xh. Berisha” ne Prizren u organizua Edicioni i dyte MISS & MISTER PAVARSIA 2014 e organizuar nga producenti Shpejtim ZEJNELI dhe perkrahur nga Kuvendi i Komunes se Prizrenit.

Programi artistik filloi me kengetaren Albina JAHJAGA dhe kengen ” Gezuar KOSOVE” dhe me pas duke performuar kengetari i mirenjohur Hekuran Krasniqi, Besim Tafolli,Qendresa SMAJLI, Albulena UKAJ,Esra MILAIMI dhe kengetarja nga Shqiperia Silvana BUSHATI. programin artistik e mahniten edhe performanca e vallzimit Modern dhe popullor e Shoqates MESK nga Prizreni.

Ky program artistik u Percolle nga TV PRIZRENI dhe Radio YLBERI si Sponsor MEDIAL.

Moderator i ketij programi ishte gazetari i mirenjohur Milaim KRASNIQI.

Ne kete gare bukurie moren pjese 18 femra nga Kosova dhe Shqiperia si dhe 14 Djeme.
Per perkujdesen e Veshjeve Kombetare u perkujdes Soveniir Shop ARTA nga Prizreni si dhe per veshjen me fustane te gjate per TOP-10 me te bukur nga Butiku PALMA nga Theranda. Per perkujdesen e frizurave eshte perkujdesur salloni i bukurise AJSHE SYLA.

Organizimin e ndihmuan sponzoret: Kolegji Universiar FAMA,Qendra Tregetar ABI CENTER nga Prizreni, Fortuna Shoes etj.

MISS PAVARSIA 2014 u zgjodhe Sindi ALLA nga Tirana,
Percjellsja e 1 u zgjodhe Fjolla MORINA nga Prizreni,
Percjellsja e 2 u zgjodhe Hygerta KARAJ nga Durresi,
Percjellsja e 3 u zgjodhe Gresa KURTAJ nga Prizreni,
Percjellsja e 4 u zgjodhe Anisa HOXHA nga Tirana.

MISS FREEDOM OF KOSOVA u zgjodhe Fjolla MORINA nga Prizreni
MISS FREEDOM OF ALBANIA u zgjodhe Ilda KRONI nga Shkodra.

MISS PRESS: Diellza MAZREKU
MISS FOTOGJENIA: Denisa LASHI
MISS PERSONALITETI: Altea PRENGA
MISS SHARMI: Gentiana HOXHA
MISS TALENTI: Anisa HOXHA
MISS BUZQESHJA: Blodina BERISHA
MISS BIKINI: Sabina HAXHIAJ
MISS ELEGANCA: Migena MURTATI
MISS GALAKTIKA: Enisa FETAHU
MISS FORTUNA SHOES: Sidorela KURTI

MISTER PAVARSIA 2014 u zgjodhe Arber MORINA ,
Percjellsi i 1 u zgjodhe Qazim RIZANAJ ,
Percjellsi i 2 u zgjodhe Alis KURTISI ,
Percjellsi i 3 u zgjodhe Sabit SOPA ,
Percjellsi i 4 u zgjodhe Almedin BAJRAJ .

MISTER PRESS:Alis KURTISI
MISTER TALENTI: Meriton ALIU
MISTER ELEGANCA: Qazim RIZANAJ
MISTER FACE: Arber MORINA
MISTER DISCO KING: Ardit VASIJA
MISTER PERSONALITETI-ALMEDIN BAJRAJ
MISTER INTELEGJENCA: Enis HOTI

Fituesit e kesaj gare do te perfaqesojne Kosoven dhe Shqiperine ne garat e bukurise ne bote nen menaxhimin e Drejtorit Nacional per Kosove dhe Shqiperi : Shpejtim ZEJNELI.

Foto : Shkelzen REXHA
E drejta e Autorit

FOTO GALERI

loading...

Komento!

loading...