Home / LAJME / Mijëra qytetarë i japin lamtumirën e fundit Dritero Agollit (Foto)
loading...

Mijëra qytetarë i japin lamtumirën e fundit Dritero Agollit (Foto)

Kanë nisur sot në orën 10:00 në Pallatin e Kongreseve, homazhet mortore në nderim të shkrimtarit të madh Dritero Agolli, që ndërroi jetë dje të premten 3 shkurt 2017.

Mijëra qytetar janë duke kaluar pranë arkivolit e trupin e tij.

Ceremoniali do të përmbajë një nderim të veçantë për shkrimtarin duke krijuar dhe hapësirën e mundësinë për të afërmit, miqtë, njerëz të artit dhe të kulturës, lexues apo dashamirës, të marrin fjalën për një mesazh të shkurtër publik lamtumire.

loading...

Komento!

loading...