Home / POEZI / Lumi Devoll
loading...

Lumi Devoll

Lumi Devoll

Ne thellesi te maleve
ushetima jote gurgullon
Ec dhe nuk ndalesh
gjithe malet i kalon
Me shpejtesi te madhe
tatepjete ti zbret

Pa e care koken
askujt nuk i flet
Devoll-Devoll
emer te bulur ke

I bukur ndo ngelesh
gjithmone ashtu sic je
Te lutem te qendrosh
ghithmone tek ne

Po ti iken me shpejtesi
pa me vene re
Te gjithe lumenjt
“ndoshta” e kane emrin e kote
kurse ti per mua
je me i miri ne bote

Remzi Duro

loading...

Komento!

loading...