Home / KULTURA / Lakror me miell misri
loading...

Lakror me miell misri

Lakror me miell misri

Mielli i misrit hidhet në një tenxhere me ujë të vluar me pak kripë dhe përzihet derisa të bëhet një llapë e trashë. Hiqet nga zjarri dhe shtrohet në tavë të lyer me yndyrë. Mbi këtë shtrohet mbushja e përgatitur si për byrek me spinaq, sipër hidhet një shtresë e hollë miell misri. Spërkatet me ujë e yndyrë dhe piqet.

Për 4-5 persona duhen :

  1. Miell misri 2 gota uji,
  2. ujë 2 gota,
  3. pak kripë,
  4. spinaq 1 kg,
  5. vaj 2-3 lugë gjelle

Devolli.net

loading...

Komento!

loading...