Home / LAJME / DEVOLL-Aksident me pasojë plagosjen e një oficeri policie.(FOTO)
loading...

DEVOLL-Aksident me pasojë plagosjen e një oficeri policie.(FOTO)

DEVOLL Një aksident me pasojë plagosjen e një oficeri policie.(FOTO)

Një aksident me pasojë Vdekjen e një oficeri policie ka ndodhur sot afër fshatit Fitore .

Fitore mjeti tip “Mitsubishi” me targa Policia 0305, ka dalë nga rruga dhe për pasojë ka ndërruar jetë punonjësi i Policisë shtetasi Lorent Duli, 27 vjeç, (me detyrë SPZ në njësinë administrative Miras) si dhe janë plagosur tre punonjës të tjerë shërbimi të cilët janë duke marrë mjekim në Spitalin e Bilishtit
Ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:00, në rrugën afër Ziçishtit në Devoll, ku mjeti i policisë që shikoni në foto me drejtues oficerin e Policisë Lorent Duli, 27 vjeç.

Punonjësit e lartpërmëndur në momentin kur ka ndodhur ngjarja, kishin përfunduar së kryeri kontroll territori mbi parandalimin e kultivimit të lëndëve narkotike, në zonat e Devollit të Sipërm dhe po ktheheshin nga shërbimi.
Ekspertët e qarkullimit rrugor , si dhe grupi hetimor po punojnë për sqarimin e plotë të rrethanave të këtij aksidenti.

 

loading...

Komento!

loading...