Home / LAJME

LAJME

Lajme të ndryshme nga Rrethi i Devollit.

Sekuestrohen 34 kg droge prane fshatit Tren

Policia Kufitare ka konstatuar dhe sekuestruar në kufi të gjelbër pranë fshatit Tren në Devoll, plot 34 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa. Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se ditën e djeshme në vendin e quajtur “Vëntroku”, janë konstatuar ...

Read More »

FOTO/ Mbjellja e pemëve në Fshatin Baban

Për një fshat më të gjelbër. Në kuadër të nismës për gjelbërimin e fshatrave të Devollit, Bashkia Devoll ka marë nismën dhe, janë angazhuar në mbjelljen e fidanëve të rinj nëprë fshatrat e devollit. Po kështu dhe në fshatin Baban janë mbjelle ...

Read More »

Mijëra qytetarë i japin lamtumirën e fundit Dritero Agollit (Foto)

Kanë nisur sot në orën 10:00 në Pallatin e Kongreseve, homazhet mortore në nderim të shkrimtarit të madh Dritero Agolli, që ndërroi jetë dje të premten 3 shkurt 2017. Mijëra qytetar janë duke kaluar pranë arkivolit e trupin e tij. ...

Read More »

Një rrugë me plehra në fshatin Baban (Foto)

Një rrugë me plehra në fshatin Baban Jemi mësuar të shikojmë gjithmonë foto të bukura nga fshatrat e rrethit të devoillit por gjithmonë kanë ekzistuar dhe këto pamje nga mbrapa. Kjo jo se ne nuk kemi dashur të tregojmë të ...

Read More »

Vdes shkrimtari i madh shqiptar dhe devolli, Dritëro Agolli

Vdes shkrimtari i madh shqiptar dhe devolli, Dritëro Agolli Shkrimtari i madh shqiptar dhe devolli Dritëro Agolli ka ndërruar jetë në spital. Ai kishte disa javë që ishte në gjendje të rëndë, ndërsa mesditën e sotme është ndarë nga jeta. ...

Read More »

Mesazhi prekës i vajzës së shkrimtarit Dritero Agolli.

Mesazhi prekës i vajzës së shkrimtarit Dritero Agolli (Një mesazh në Fb i dt. 23 janar 2017 i Elonës, vajzës së shkrimtarit Dritero Agolli, drejtuar babait të saj nga Londra) “Babushi im më ndje; e di që ti në këtë ...

Read More »

VIDEO/ Mjekonte me cigare në gojë, kryeinfermieri i Devollit

Ministria e Shëndetësisë ka gjobitur kryeinfermierin e spitalit të Devollit me 5 mijë lekë gjobë dhe shefin e tij me 50 mijë lekë, që u bënë objekt i një kronike në TV Klan. Kryeinfermieri mikrokirurg F. K. shfaqet në një foto ...

Read More »

Shikoni sa e shëndosh dhe e lumtur është fëmijëria pa pajisje teknologjike (Video)

Shikoni sa e shëndosh dhe e lumtur është fëmijëria pa pajisje teknologjike.. Në kohën kur bota po dominohet nga pajisjet teknologjike, rrjetet sociale dhe komunikimet tjera të shpejta. Në Devoll fëmijët argëtohen ndryshe për më shumë ndiqni videon.

Read More »

Si e kaloi vitin e ri i madhi Dritëro (FOTO)

Këto janë disa foto të publikuara nga vajza e Dritëro Agollit Një detaje që të le pa fjale, Boja në duart e shkrimtarit të madh..

Read More »

Aksident i rrëndë në Doganën Kapshticë

Aksident i rrëndë në Doganën Kapshticë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para dy orësh në doganën Kapshticë ku dhe si pasojë mësohet të ketë humbur jetën Miri Demiraj Nga Fshati Eçmenik Devoll.I cili punonte si shofer vinçi….Pasi kishte shkuar ...

Read More »
loading...