Home / BLOG

BLOG

loading...

Secretet e nenes Aventura ” e paimagjinueshme-(episodi 2)

2-Secretet e nenes-syte somnabule-vijon nga episodi i pare “Aventura ” e paimagjinueshme-(episodi 2) Nëna,pasi mblodhi veten ashtu shtrire pa ndjenja ne asfalt,u ngrit e shokuar dhe e tronditur.”Si mund te ngase makinen nje somnabule,ne gjume, e paimagjinueshme dhe e pabesuaeshme ...

Read More »

SEKRETET E NENES “Sytë e somnambulës”

SEKRETET E NENES “Sytë e somnambulës” Sekret apo plagë në zemër te Nënës. Vajza po rritej,me gjithe te mirat,si nuse e stolisur. Po ja pa pritur ndodh… Vajza ngrihej natën ne gjumë ecte neper shtepi sikur te ishte zgjuar,pastaj binte ...

Read More »

Spartakiada e Futbollit DEVOLLI 2017 Foto Galeri

Spartakiada e Futbollit DEVOLLI 2017 Foto galeri

Read More »

Spartakiada e Futbollit DEVOLLI 2017 MIRAS VS VIDOHOVE

Spartakiada e Futbollit DEVOLLI 2017 MIRAS VS VIDOHOVE

Read More »

Sekuestrohen 34 kg droge prane fshatit Tren

Policia Kufitare ka konstatuar dhe sekuestruar në kufi të gjelbër pranë fshatit Tren në Devoll, plot 34 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa. Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se ditën e djeshme në vendin e quajtur “Vëntroku”, janë konstatuar ...

Read More »

FOTO/ Mbjellja e pemëve në Fshatin Baban

Për një fshat më të gjelbër. Në kuadër të nismës për gjelbërimin e fshatrave të Devollit, Bashkia Devoll ka marë nismën dhe, janë angazhuar në mbjelljen e fidanëve të rinj nëprë fshatrat e devollit. Po kështu dhe në fshatin Baban janë mbjelle ...

Read More »

DESHIRA E TE RIUT/Kam dhe une te drejt te shprehem ne nje bote te lire

DESHIRA E TE RIUT : ” Kam dhe une te drejt te shprehem ne nje bote te lire ” NGA : RAHIM SPAHI I huaj ne kte bote plot vizione , perpiqesha te isha pjese e saj . Kerkime , ...

Read More »

Dimër në Devoll Album Fotografik 2017

Dimër në Devoll Album Fotografik 2017

Read More »

Mijëra qytetarë i japin lamtumirën e fundit Dritero Agollit (Foto)

Kanë nisur sot në orën 10:00 në Pallatin e Kongreseve, homazhet mortore në nderim të shkrimtarit të madh Dritero Agolli, që ndërroi jetë dje të premten 3 shkurt 2017. Mijëra qytetar janë duke kaluar pranë arkivolit e trupin e tij. ...

Read More »

Një rrugë me plehra në fshatin Baban (Foto)

Një rrugë me plehra në fshatin Baban Jemi mësuar të shikojmë gjithmonë foto të bukura nga fshatrat e rrethit të devoillit por gjithmonë kanë ekzistuar dhe këto pamje nga mbrapa. Kjo jo se ne nuk kemi dashur të tregojmë të ...

Read More »
loading...
loading...