Home / BLOG

BLOG

loading...

Sekuestrohen 34 kg droge prane fshatit Tren

Policia Kufitare ka konstatuar dhe sekuestruar në kufi të gjelbër pranë fshatit Tren në Devoll, plot 34 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa. Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se ditën e djeshme në vendin e quajtur “Vëntroku”, janë konstatuar ...

Read More »

FOTO/ Mbjellja e pemëve në Fshatin Baban

Për një fshat më të gjelbër. Në kuadër të nismës për gjelbërimin e fshatrave të Devollit, Bashkia Devoll ka marë nismën dhe, janë angazhuar në mbjelljen e fidanëve të rinj nëprë fshatrat e devollit. Po kështu dhe në fshatin Baban janë mbjelle ...

Read More »

DESHIRA E TE RIUT/Kam dhe une te drejt te shprehem ne nje bote te lire

DESHIRA E TE RIUT : ” Kam dhe une te drejt te shprehem ne nje bote te lire ” NGA : RAHIM SPAHI I huaj ne kte bote plot vizione , perpiqesha te isha pjese e saj . Kerkime , ...

Read More »

Dimër në Devoll Album Fotografik 2017

Dimër në Devoll Album Fotografik 2017

Read More »

Mijëra qytetarë i japin lamtumirën e fundit Dritero Agollit (Foto)

Kanë nisur sot në orën 10:00 në Pallatin e Kongreseve, homazhet mortore në nderim të shkrimtarit të madh Dritero Agolli, që ndërroi jetë dje të premten 3 shkurt 2017. Mijëra qytetar janë duke kaluar pranë arkivolit e trupin e tij. ...

Read More »

Një rrugë me plehra në fshatin Baban (Foto)

Një rrugë me plehra në fshatin Baban Jemi mësuar të shikojmë gjithmonë foto të bukura nga fshatrat e rrethit të devoillit por gjithmonë kanë ekzistuar dhe këto pamje nga mbrapa. Kjo jo se ne nuk kemi dashur të tregojmë të ...

Read More »

“Dehu vdekjen ky lugat!”, poezia e Agollit që ironizoi thershëm Sali Berishën

Agolli poezi te sgjedhura kopertina Dritero-Agolli

Dritëro Agolli kishte një penë të artë. Shumë nga poezitë e tij janë bërë këngë, disa të tjera plot satirë fshikëllojnë zyrtarë. Mes tyre spikat një poezi e famshme ku ai satirizon Presidentin e asaj kohe, Sali Berisha. “Veç me ...

Read More »

Kur të jesh mërzitur shumë (Dritëro Agolli) Video

Kur të jesh mërzitur shumë (Dritëro Agolli) Këtu s’do jem, do jem larguar: Në tokë i tretur si të tjerët, Në kafenenë e preferuar Nuk do më shohin kamarierët. Dhe nëpër udhët ku kam ecur, S’do ndihet kolla ime e ...

Read More »

Vdes shkrimtari i madh shqiptar dhe devolli, Dritëro Agolli

Vdes shkrimtari i madh shqiptar dhe devolli, Dritëro Agolli Shkrimtari i madh shqiptar dhe devolli Dritëro Agolli ka ndërruar jetë në spital. Ai kishte disa javë që ishte në gjendje të rëndë, ndërsa mesditën e sotme është ndarë nga jeta. ...

Read More »

DEVOLLI vendi plot vlera dhe bukuri te paeksploruara. NGA (RAHIM SPAHI)

REPORTAZH DEVOLLI NGA (RAHIM SPAHI) DEVOLLI vendi plot vlera dhe bukuri te paeksploruara. DEVOLLI , nje vend i begate,dhunti e mrekullise se natyres por edhe e dores se njeriut, me pasuri te cmuara natyrore e shoqerore. Ky emer eshte simboli ...

Read More »
loading...
loading...